İSTANBUL BİZİMLE GÜZEL
 • Güler Yüzlü, Kaliteli Hizmet
 • Uluslararası Standartlar
 • Uygun Fiyat Politikası
Bizim Otel
 
MISYONUMUZ

Misafirlerimize hayal ettiklerinin de ötesinde bir tatil deneyimi yaşayabilmeleri için karşılaşabilecekleri en iyi servisi sağlamak, konuklarımıza farklı ve özel konseptler geliştirmek.

VIZYONUMUZ

Uluslararası alanda tanınmış bir otel markası olma yolunda, yüksek kalite ve lüks segmentler içinde Resort ve Şehir otellerimizle seçtiğimiz pazarlarda lider olmak.

  DEGERLERIMIZ

 • Misafirperverlik
 • Güleryüz, samimiyet ve şeffaflık
 • Hizmette mükemmellik
 • Yeni fikirleri ve konseptleri uygulamak
 • %100 misafir memnuniyeti
 • Güvenilirlik ve bağlılık
 • Misafirlerimizin önceliklerini önemsemek
Bizim Otel
 

Tarihi yarımadanın tam ortasında bulunan BİZİM OTEL konuklarına evlerindeki rahatlığı aratmamayı ilke edinmistir.

Otel Hizmetlerimiz
 • 24 Saat Açık Resepsiyon
 • Zengin Açık Büfe Kahvaltı
 • Kablosuz internet (wifi)
 • Uydu Yayını
 • Çamaşır Temizleme Hizmeti
 • Ütü ve Ütü Masası Hizmeti
 • Sigara İçilmeyen Odalar
 • Hızlı Check-in - Check-out
 • Güvenlik Kasaları
 • Araç Kiralama Hizmeti
 • Tur Rehberi Hizmeti
 • Emanet Servisi
 • Hava Alanı Transferi
 • Telefon, Fax, Fotokopi Hizmeti
 • Klima
 • Asansör
Bizim Otel

BİZİM OTEL’in tüm odaları; uydu yayınlı lcd tv, minibar, dizüstü bilgisayar masası ve elektrikli su ısıtıcısı ile donatılmıştır. Özel banyolarda; duş, saç kurutma makinesi ve ücretsiz banyo malzemeleri bulunmaktadır. Ücretsiz çay-kahve ve su ikramı günün her saati mevcuttur. Otelimiz toplam 43 yatak kapasitelidir.

 • ODALARIMIZ
 • STANDARD FRENCH
 • STANDARD TWIN
 • ECONOMIC SINGLE
Bizim Otel
 

ISTANBUL

İstanbul; binlerce yıllık tarihi, etkileyici mimarisi, renkli eğlence hayatıyla gören ve gezen herkesi büyüleyen şehirlerden biridir. Uğruna imparatorlukların savaştığı İstanbul için “Başkentlerin Başkenti“ denir. Öte yandan, fethi ile çağ açıp çağ kapatan tek şehir olma özelliği ile de dünya tarihinde ayrı bir yeri vardır.

Şimdi bir müze olan Ayasofya, İmparator Justinianus tarafından 6. yüzyılda inşa edildi ve Hıristiyan dünyasının en büyük bazilikalarından biriydi. Osmanlı fethinden sonra camiye dönüştürülmüştür ve günümüzde dünyanın en görkemli müzelerinden biri olmuştur. İnce Bizans mozaiklerine hayran olmak için burada dinlenmeye zaman ayırın. (pazartesi günleri kapalıdır)

Hem Türk hem İslam dünyasında en ünlü anıtlarından biri olan Sultan Ahmet Camii klasik Osmanlı tarzında mükemmel bir oluşumdur. Cami yükselen altı minaresi ve ana geniş odayı aydınlatan 260 penceresiyle ve 20.000 den fazla İznik çinisiyle dekore edilmiştir.

'Batık Sarayı' ya da Türkçe 'Yerebatan Sarayı' olarak da bilinen sarnıç öncelikli olarak Bizans sarayına su sağlamak için 532 yılında Justinianus tarafından yaptırılmış. Sarnıç 138 metre uzunluğunda 65 metre genişliğindedir. Sarnıçta 360 adet sütun bulunuyor.

Dünyanın en büyük ve en eski sarayı olan Topkapı Osmanlı imparatorluğunun taç mücevheridir. Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılmıştır. Yapı 400 yıl boyunca Osmanlı’ya ev sahipliği yapmıştır. Haliç'e bakan hazine ve egzotik binalarıyla Topkapı için ziyaretiniz sizlere gerçekten büyüleyici bir deneyim vaat ediyor. (Salı günleri kapalıdır).

14. yüzyıldan beri yapılan çalışmada Kapalı Çarşı 58 sokak ve 4.000 ‘den fazla dükkanla dünyanın en büyük kapalı pazarlarından biridir. Çarşı kendine özel mücevher, deri, seramik, baharat ve halıları ile tanınır. (Pazar günleri kapalı)

Gülhane Parkı, Osmanlı döneminde Topkapı Sarayı'nın has bahçelerinden biri olarak kullanılmaktaydı. Hafta içi ya da haftasonu çiçekler içinde, temiz hava ve doğayla başbaşa kalmak, aynı zamanda şehirden çok da uzaklaşmak istemiyorsanız, çay içmek ve parkı gezmek sizin için güzel bir alternatif olabilir.

Dolmabahçe Sarayı, imparatorluk döneminde Osmanlı Kaptan-ı Derya'sının gemileri demirlediği bir alan olarak kullanılmış daha sonra ise has bahçeye dönüştürülmüştür. Cumhuriyet döneminde ise Atatürk'ün İstanbul ziyaretlerinde kaldığı bir mekan olmasıyla ve hayata gözlerini burada yumması nedeniyle büyük önem taşımaktadır. Bu kadar tarihi dokuyu bir arada bulunduran saray, yerli yabancı turistlerin mutlaka görmesi gereken yerlerdendir.

Osmanlı döneminde, İstanbul Fethi sırasında Anadolu Hisarı'ndan halat çekmek için yapılmış olan etrafı kalelerle kaplı Rumeli Hisarı günümüzün vazgeçilmez mekanları arasında yer alır. Hem turistlerin hem İstanbul'da yaşayanların kesinlikle bir hafta sonu kahvaltısı için aynı zamanda da tarihi yapıyı görmek için gitmesi gereken mekanlardandır.

Bizans'a Karadeniz'den gelen yardımları engellemek amacıyla yapılmış olan Anadolu Hisarı Rumeli Hisarı'nın tam karşısında yer almaktadır. Günümüzde İstanbul Boğazı'nın kenarında yer almasıyla küçük bir balıkçı kasabasını andıran Anadolu Hisarı sessiz, sakin yapısıyla ve tarihi güzelliğiyle görülmeye değer mekanlardandır.

Beylerbeyi Sarayı Üsküdar'ın Beylerbeyi ilçesinde konumlanmış Sultan Abdülaziz tarafından yaptırılmış tarihi bir mekandır. Saray günümüzde pazartesi ve perşembe günleri haricinde diğer günlerde ziyaretçilere kapılarını açmakta ve bir çok konuğu ağırlamaktadır.

Sultan Abdülaziz tarafından yaptırılan Çırağan Sarayı bir dönem konumu itibariyle "Beşiktaş Sarayı" olarak da anılmaktaydı. Büyük bir ihtişama ve görkeme sahip olan saray, bugün düğün, balo, parti gibi organizasyonların düzenlendiği bir mekan halini almıştır. Böyle bir mimariyi görmek, geçmişten bir hava solumak isteyenlerin çeşitli organizasyonlar için uğrak yeri olmuş, bir çok yerli yabancı turisti ağırlamaktadır.

Beşiktaş, Ortaköy ve Balmumcu arasında yer alan Yıldız Sarayı tarihe tanıklık etmiş mekanlardan biridir. Bizans dönemine kadar dayanan tarihi dokusuyla günümüzde müze olarak kullanılan Yıldız Sarayı'nda Sultan II. Abdülhamit'in kişisel eşyaları sergilenmekte ve turistlerin ilgi odağı olmaktadır. Aynı zamanda içerisinde Yıldız Sarayı Tiyatrosu ve Sahne Sanatları Müzesi de bulunmaktadır.

Kapalıçarşı İstanbul'un merkezinde yer alan, tarihi dokusu ve alışveriş yapılacak bir çok mekanı içerisinde barındırması nedeniyle turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşır. Gün içerisinde yarım milyon insanın uğradığı bile bilinmektedir. Özellikle yabancı turistlerin uğramadan ülkelerine dönmedikleri bir yer olan Kapalıçarşı, her gün bütün ihtiyaçları karşılayacak dükkanlarıyla gözde mekanlardan biridir. Adeta bir şehri andıran Kapalıçarşı Fatih Sultan Mehmet tarafından tarafından insanların yaptıklarını sergileyip satmaları için yaptırılmıştır.

İstanbul'un en eski kapalı çarşılarından biri olan Mısır Çarşısı aktarlarıyla, kuruyemiş ve şarküteri ürünlerinin satılmasıyla meşhur bir mekandır. Turistlerin özellikle alışveriş için tercih ettiği gözde mekanlardandır. 1600 yılında Turhan Sultan tarafından yaptırılan mekan, pazar günleri de açık olma özelliğiyle cezbedicidir. İstanbul'da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alır.

İstanbul Boğazı'nda Salacak açıklarında yer alan küçük bir adacık üzerinde konumlanmış bir kuledir. Hakkında neden yapıldığına dair çeşitli rivayetler ve efsaneler bulunan Kız Kulesi bu gizemi anlayabilmek adına bile görülesi mekanlardandır. Günümüzde eşinizle, dostunuzla gidebileceğiniz, romantik bir akşam yemeği ya da rutin dışında bir öğle molası için gidilebilecek ve yapısıyla mutlaka görülmesi gereken tarihi bir mekandır.

1551-1558 yılları arasında Mimar Sinan tarafından inşa edilen yapı İstanbul gezilecek yerler listemizdeki en önemli camiler arasında yer alıyor.

Edirnekapı Karagümrük bölgesinde bulunan müzenin inşa tarihinin 6. yüzyıl dönemlerinde olduğu bilinmektedir.

Adını taşıdığı İstanbul’un Beyazıt semtinde 1749 inşaa edilen bir gözetleme kulesidir. 85 metre yükseklikteki kulede 180 adet basamak bulunur.

Sultanahmet Meydanı’nda yer alan çeşme Alman İmparatoru II. Wilhelm’in Sultana ve İstanbul’a hediyesidir. Yerine 1901 yılında monte edilmiştir.

Kumkapı, İstanbul'un tarihi yarımadasında, Marmara denizi kıyısındaki en güzel semtlerinden biridir. Yüzyılların izini taşıyan bu semtin Bizans dönemindeki adı, "Küçük İskele" anlamına gelen "Kontoskalion" idi. Adını aldığı Kum Kapısı, Yedikule'den Ahırkapı'ya doğru gidildiğinde, Marmara kıyısındaki kent kapılarından beşincisiydi. O zamanlarda kum yüklü gemilerin yük boşalttıkları semt, her liman bölgesi gibi gemiciler içinde uzun yolculuklardan sonra dinlenme ve eğlenme noktasıydı. Kumkapı, tarihinin ilk günlerinden bu yana balıkçıları ve meyhaneleri ile ün yaptı. Yüzyıllar öncesinde kurulduğu tarihten beri aynı amaca hizmet ediyor.

Galata Kulesi milattan sonra 528 yılında inşa edilmiştir. İnşa edildiği yıllarda fener kulesi olarak kullanılan bu tarihi mekan aradan geçen yıllarda pek çok amaca hizmet etmiştir. 1204 yılındaki Haçlı seferleri sırasında İstanbul‘un hemen her noktasıyla birlikte bu kule de büyük oranda tahrip edilmiştir. Aradan yaklaşık 150 yıl geçtikten sonra burası Cenevizliler tarafından “İsa Kulesi” adıyla yeniden inşa edilmiştir. Tarihi boyunca fener kulesi işlevi haricinde, zindan, yangın gözetleme kulesi, rasathane gibi amaçlara da hizmet eden binadan Hezarfen Ahmet Çelebi de bir uçuş gösterisi sunmuştur. Yeniden restore edildiği 1967 yılından bu yana da turizm amaçlı kullanılmaktadır.

/

  Bizim Otel
   

  REZERVASYON   

  ILETISIM

     DIVANI ALI SK. No:2 BEYAZIT – FATIH / ISTANBUL

    +90 212 518 67 77
    +90 212 518 67 68
  INFO@BIZIMOTEL.COM.TR

  LOKASYON
  • Kapalı Çarşı Beyazıt Kapısı: 194 metre
  • Çemberlitaş: 250 metre
  • Sultanahmet Camii: 697 metre
  • Yerebatan Sarnıcı: 810 metre
  • Ayasofya: 995 metre
  • Atatürk Havaalanı: 13 km